Sól z Morza Martwego – 5 zastosowań dla zdrowia i urody
1. Sól z Morza Martwego do moczenia stóp
Sól z Morza Martwego bardzo popularnie wykorzystuje się do przygotowywania odprężających kąpieli stóp. Wystarczy tylko rozpuścić garść soli w misce z bardzo ciepłą wodą i moczyć w takim roztworze stopy przez ok.10-20 minut, stale uzupełniając ciepłą wodę. Taka kąpiel pozwala zmiękczyć naskórek stóp i skórki przy paznokciach, a tym samym łatwiej wykonać pedicure. Sól z Morza Martwego pozwala też usunąć toksyny i koi wszelkie podrażnienia, co może być przydatne np. po otarciach stóp. Kąpiel z solą morską jest ponadto bardzo odprężająca – pozwala się rozluźnić i pozbyć uczucia ciężkości nóg.
2. Peeling z soli
Zamiast wydawać krocie na gotowe peelingi, które nie zawsze są skuteczne, możesz sama przygotować tani, ale bardzo dobrze działający peeling solny. Do jego przygotowania potrzebna Ci będzie sól z Morza Martwego i ulubiony (najlepiej kremowy) żel pod prysznic. Wystarczy zmieszać sól z odrobiną peelingu i wmasowywać ją w skórę okrężnymi ruchami. Taki mechaniczny peeling pozwoli Ci usunąć martwy naskórek i odkryć głębsze – gładsze i równiejsze warstwy skóry. Peeling z soli możesz wykonywać raz w tygodniu. Skórę masujemy takim peelingiem aż do delikatnego zaczerwienienia, a później dokładnie spłukujemy i delikatnie osuszamy.
3. Płukanka z soli morskiej
Bolące i zaczerwienione gardło doskonale ukoi płukanka z soli morskiej. Wykonanie takiej płukanki jest banalnie proste. Wystarczy tylko rozpuścić łyżeczkę soli morskiej w szklance ciepłej wody i płukać taką wodą gardło 2 razy dziennie.
4. Kąpiel solna
Sól z Morza Martwego zdecydowanie najczęściej wykorzystywana jest do przygotowywania relaksujących kąpieli. Kąpiele w soli morskiej mają to do siebie, że nie tylko doskonale odprężają, ale jeszcze działają kojąco na skórę całego ciała. Sól morska odżywia, nawilża, uspokaja podrażnioną skórę i pomaga walczyć z niedoskonałościami skóry np. z cellulitem i ze schorzeniami takimi jak trądziki, grzybica, egzema i atopowe zapalenie skóry. W kilkudziesięciu litrach ciepłej wody należy rozpuścić 2-3 garście soli morskiej i spędzić w takiej kąpieli maksymalnie 20 minut. Po kąpieli należy spłukać pozostałości soli i wmasować w skórę nawilżający balsam.
5. Kompres na chore zatoki
Sól morska przynosi ukojenie w bólach głowy i w zapaleniu zatok. W takich problemach można ją stosować w postaci kompresu. Sporą garść soli morskiej trzeba uprażyć na suchej patelni i przesypać do bawełnianego woreczka, a następnie przykładać ciepły (ale nie gorący) woreczek do czoła aż do momentu jego wystygnięcia. Taki woreczek można użyć ponownie – wystarczy to wcześniej lekko podgrzać w kuchence mikrofalowej. Kompres stosujemy minimum 2 razy dziennie – rano i wieczorem.
Przejdź do strony głównej